Abdülkadir Selvi’ye Konuşan İnce Beklentilerini Açıkladı: İlgi, Saygı

Muhalif gazeteciler İsmail Saymaz, Fatih Portakal ve Nevşin Mengü’ye küsen cumhurbaşkanı adaylarından Muharrem İnce, Hürriyet Gazetesi’nden hükümete yakınlığı ile tanınan Abdülkadir Selvi’ye konuştu. İnce, kendisinin neden küstüğünü ve beklentilerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yakın Selvi’ye anlattı.

“İlgi ve saygı gösterilmedi”

Muharrem İnce, Erdoğan’a yakın isimlerden Abdülkadir Selvi’ye, kendisinin de CHP’nin öz evladı olduğunu belirtti. İnce, Gültekin Uysal, Temel Karamollaoğlu’na gösterilen ilgi, Davutoğlu ve Babacan’a gösterilen saygının kendisine gösterilmediğinden yakındı.

Kimseden memnun değil çekilmek için neden sordu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özel röportajlarının aranan ismi Abdülkadir Selvi’ye, CHP’yi şikayet eden Muharrem İnce, siyaset yapmak istediğini söyledi. İnce çekilmesi için bir neden olmadığını belirtirken Millet İttifakı’nı destekleyenlere adaylarına güvenmeleri gerektiğini belirtti.

Sorusuna Muharrem İnce’nin üzerindeki baskının yoğunluğuna işaret ederek giren Abdülkadir Selvi, istediği cevabı aldı. “Bunaldınız mı” sorusuna İnce, “hayır” dedikten sonra bu seçim kadar bel altı vuruş görmediğini belirtti.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyaretiyle ilgili soru karşısında İnce, Milli Yol ve Bağımsız Türkiye partilerine gittiğini ve devamında da kendilerinin de ziyaret beklediğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı veya bakanlık teklifi konusunda tavrı sorulunca İnce, şimdilik bir teklifin bulunmadığını ancak müzakereye açık olduğunu belirtti.

Selvi, 2018’de İnce için neler yazmıştı

Selvi, 2018’de cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ‘Kılıçdaroğlu mu, Muharrem İnce mi?’ diye CHP tabanına yönelik bir yazı kaleme almıştı. 24 Haziran seçimlerinden sonra Muharrem İnce’ye destek yazıları yazan Selvi, ‘Peki Kılıçdaroğlu çekilmezse ne olacak? Muharrem İnce, “Hayır derse örgüt kendisi çözecektir bu işi” diyerek olağanüstü kurultay için düğmeye bastı’ diye yazmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir