Analist Eylülde Kripto Para Piyasalarında Olacakları Anlattı!

Geniş takipçi kitlesi olan bir kripto para analisti, dijital varlıkların bu ay nasıl bir görünüm alacağını belirlemek için 12 yıldaki kripto piyasalarının performansına bakıyor.

Lider kripto para, Kırmızı Eylül’e girdi!

Popüler kripto analisti Benjamin Cowen, yeni bir video güncellemesinde, kripto para piyasaı hakkındaki görüşlerini paylaşıyor. Analist, 766.000 YouTube abonesine, Bitcoin’in (BTC) son 12 Eylül ayından 9’unu kırmızı renkte bitirdiğini söylüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Geri dönüp önceki Eylül’lere bakarsak, sadece 2010’a geri dönersek, aslında üçü hariç hepsinin kırmızı olduğunu görmek mümkün. Sadece yeşil olanların yaklaşık %2,5, %6 ve %15 yukarı yönlü hareket ettiğini görüyoruz.

Kaynak: Benjamin Cowen / YouTube

Eylül, lider atcoin için de pozitif değil!

Benjamin Cowen, daha sonra lider altcoin Ethereum’a (ETH) geçiyor. Analist, tarihsel verilerin Ethereum için de benzer bir model ortaya koyduğunu kaydediyor. Cowen, “Ethereum gibi başka şeylere de bakmamız mümkün. Bunun aynı türde sonuçlar verip vermediğini merak edebiliriz. Ancak bu, ortalama olarak doğru,” diyor. Ayrıca analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Eylül ayında ETH tarafından -%12’lik bir hareket görüyorsunuz. Bu tüm Eylül’lerin kırmızı olduğu anlamına gelmiyor. Yeşil olan bir çift var. Ancak tarihsel olarak, ortalamada kırmızı olmasını beklersiniz. Örneğin, bu Eylül’ün yeşil olması, Eylül’ün kripto için kanlı bir ay olma eğiliminde olduğu fikrini mutlaka ortadan kaldırmaz. Sadece bazen norm ne olursa olsun dışında sapmalar görmeniz mümkün.

Kaynak: Benjamin Cowen / YouTube

Kripto para piyasası Eylül aylarında genel olarak nasıl?

Cowen, son olarak kripto para piyasasını toplam değerinin (TMC) performansına bakıyor. Analiste göre, önceki yıllardan gelen veriler, varlık sınıfının tarihsel Eylül sıkıntılarını daha fazla göstermeye devam ediyor. Popüler analist, konu hakkında şu yorumu yapıyor:

2010’dan itibaren ortalama olarak kırmızı renkte olan tek ayın Eylül olduğunu görmeniz mümkün. Eylül’ün toplam varlık sınıfı için en son yeşil olduğu zaman, 2016 ve 2015’e kadar uzanıyordu. Ancak Eylül’ün o kadar da iyi bir ay olmadığı üst üste beş yıl geçirdik. Bunu 2017’ye geri alırsanız, Eylül ayında ortalama getiri aşağı yönde yaklaşık %7,5.

Kaynak: Benjamin Cowen / YouTube

Kriptokoin.com haberlerinden bildiğiniz üzere, genel olarak kripto Eylül ayında çoğunlukla düşüşte. Bununla birlikte Cowen, kripto piyasasının bu ayı yeşil bitirmesinin hala mümkün olduğunu söylüyor. Bu görüşünü de şu şekilde izah ediyor:

Eylül tarihsel olarak kripto piyasası için iyi bir ay değil. Şimdi, bu kesinlikle kırmızı bir ay geçirmemiz gerektiği anlamına mı geliyor? Hayır, öyle değil. Bunun nedeni, bir şeyin oynatılmasının genellikle her seferinde oynaması gerektiği anlamına gelmemesidir.

Related Posts

40 Milyar Dolar uçtu! Terra ve Luna Coin’in kurucusu: Kaçmıyorum

Terra ve Luna’nın çöküşü, geçen aylarda kripto para borasında milyarlarca dolarlık kayba neden olurken Terra Coin’in üreticisi Terraform Labs …

Merkez Bankası’nın toplam rezervleri arttı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Haftalık Para ve Banka İstatistikleri’ni açıkladı. Buna nazaran, Merkez Bankası toplam rezervleri 9 …

Yatırım Uzmanı: Bitcoin 1.000 Dolara Gidiyor! Bunlardan Alın

Zengin Baba Yoksul Baba serisinin en çok satan yazarı Robert Kiyosaki’ye göre, S&P 500 yıl içinde değerinin yüzde 18’ini kaybetti ve daha da …

Bakan Muş, Polonya Ekonomik Kalkınma ve Teknoloji Bakanı Buda ile görüştü

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Muş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Polonya …

Enflasyonda dünya birincisi olduk: Türkiye modeliyle Arjantin’i de solladık

Son 24 yılın rekorunu kıran enflasyon yurttaşı yoksullaştırırken iktidar kanadı sürekli global enflasyonu öne sürerek yurttaştan sabır …

Çukurova’da pamuk hasadı başladı

Adana’da ‘beyaz altın’ olarak nitelendirilen pamukta hasat başladı. Karataş ilçesinde denize yakın alanlarda elle hasadına başlanan pamuk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.