Belediyenin talimatıyla işten çıkarıldığını sav etmişti: Görüntüler ortaya çıktı

Elazığ Belediyesi zabıta grupları tarafından bir haber sırasında darp edildiği savıyla darp raporu alan ve zabıtalardan şikayetçi olan gazeteci Faik Akgün çalıştığı gazeteden, Elazığ Belediye Lider Yardımcısı Nazif Bilginoğlu’nun talimatıyla işinden kovulduğunu ileri sürdü. Yaşanan olayın akabinde haber çekimi sırasında zabıtaların Akgün’e yapmış olduğu müdahalenin imajları ortaya çıktı.

Elazığ Belediyesi’nin zabıta grupları, Ramazan ayında kent merkezinde nohut ekmek satan işportacıların nohut ekmek sattıkları yerlerinin yasak olduğu gerekçesiyle işportacılarla yaptıkları tartışmayı çeken gazeteci Faik Akgün, bu anları kayıt altına aldığı gerekçesiyle zabıta grupları tarafından darp edildiğini ileri sürmüş ve 2 günlük darp raporu alarak zabıta takımlarından şikayetçi olmuştu.

BELEDİYENİN TALİMATIYLA İŞİNE SON VERİLMİŞTİ

Argümana nazaran yapılan şikayet sonrasında zabıta grupları hakkında açılan soruşturmanın akabinde Belediye Lider Yardımcısı Nazif Bilginoğlu’nun talimatıyla gazeteci Fail Akgün’ün işine dün son verildi.  SÖZCÜ’nün duyurduğu olay sonrasında belediye zabıtalarıyla gazeteci Faik Akgün ortasında yaşanan o anların imajları ortaya çıktı.

“NE BİÇİM GAZETECİSİN”

Nohut ekmek satan işportacılar ile zabıtalar ortasındaki tartışmayı görüntülemek isteyen Günebakış Gazetesi eski muhabiri Faik Akgün’e bir zabıta tarafından kelamlı ihtarda bulunarak ‘memuru çekemezsin’ demesi sonrasında Akgün, ‘gazeteciyim burası kamusal alan’ diye karşılık vermesinin akabinde ise bir zabıta memurunun ‘bu bireyden davacıyız’ dedi. Bir öteki zabıta memuru ise ‘sen ne biçim gazetecisin’ dediği manzaralara yansıdı.

ZABITA MEMURUNDAN VATANDAŞA NAHOŞ KARŞILIK

Gazetecinin imaj almasını engelleyen zabıta memurlarına bir vatandaş, ‘benim verdiğim vergilerle maaşınızı alıyorsunuz’ diye reaksiyon göstermesine ‘senin ne vergin var da benim maaşımı veriyorsun’ diye karşılık verdi. Olay yerine gelen polislere ise zabıta memurunun  ‘işinizi yapın’ demesine karşılık polis memuru ‘ben işimi yapıyorum vazifemi nasıl yapıp yapmayacağıma karışmazsın’ diyerek zabıtalara reaksiyon gösterdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.