İzmir’de yangınlar için özel önlem: Şube müdürlüğü kuruluyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Ağustos ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumu Başkan Tunç Soyer idaresinde yapıldı. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki (AASSM) toplantının açılışında Başkan Soyer, son günlerde meydana gelen orman yangınlarına ilişkin konuştu.

Türkiye’nin birçok yerinde çıkan yangınlarla büyük ormanlık alanların tahrip olduğunu ifade eden Soyer, “Bugün itibariyle 13 gündür devam eden yangınlarda sona gelindiğine dair haberler alıyoruz. Hem hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet hem de yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Evleri yanan, malları zarara uğrayan üreticilerimize geçmiş olsun diyoruz” dedi.

İTFAİYE VE ZABITA EKİPLERİNE TEŞEKKÜR

Yine son günlerde sık sık trafik kazalarının yaşandığını da anımsatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, şunları söyledi:

* Üst üste iki trafik kazasında çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiğini öğrendik. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Geçen ay boyunca yüzümüzü güldüren haberler de olmadı değil. Olimpiyatlarda başarılar göğsümüzü kabarttı.

* İzmir’den başarı elde eden çok sporcu var, onlarla iftihar ediyoruz. İzmir’de büyük yangın çıkmasını önleyen itfaiye ve zabıtalarımıza teşekkür ediyoruz. Mesire yerlerinde, ormanlarda çok çalıştılar. 30’un üzerinde yangın başladığı anda söndürülebildi.

* Onlara çok şey borçluyuz. Yangın yerinde görev yapan itfaiyeci kardeşlerimize yaptıkları canla başla görev için huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

YENİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ KURULUYOR

Mecliste, Başkanlık makamınca gündeme eklenen İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde İtfaiye Orman Köyleri ve Kırsal Alan Yangınları Müdahale Şube Müdürlüğü kurulmasına yönelik önerge de görüşüldü.

Önergeye ilişkin konuşan Soyer, “Bu felaketten bir vazife çıkararak İzmir’de orman köylerinde tedbirler alacak şube için bilgilendirme yaptık” dedi. Önerge mecliste oylanarak kabul edildi.

Büyükşehir Belediyesi, kurulacak müdürlük bünyesinde kent genelinde olası yangın riskleri araştıracak. Yangın çıkma riskinin yüksek olduğu bölgelerde doğru ve başarılı bir müdahale için profesyonel ekip kurulacak.

İhtiyaç ve gereklilikler doğrultusunda ekipmanlar da sağlanacak. Yine yangına müdahale noktaları oluşturulacak. Bölge halkı yangın ve doğal afetlere karşı bilinçlendirilerek ön müdahaleye dahil edilecek.

MUĞLA’YA DESTEK KARARI

Muğla’da çıkan yangınlar sonucu zarar gören üreticilere desteğini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, yeni bir karar daha aldı. Başkanlık makamınca gündeme eklenen ve oy birliğiyle kabul edilen maddeye göre Muğla ve ilçelerinde yangından etkilenen küçük ölçekli üreticilere 7 bin çuval kuzu büyütme yemi desteği verilecek.

Diyarbakır'da Kent Ormanı girişindeki yangınla ilgili 3 gözaltı İlginizi Çekebilir Diyarbakır'da Kent Ormanı girişindeki yangınla ilgili 3 gözaltı

Related Posts

Bankacıya bakandan daha çok güveniyoruz

Türkiye’de vatandaşlar bankacılara, bakanlardan çok güveniyor. Bu sonuç Ipsos’un yeni mesleklere güven araştırmasında ortaya çıktı. 28 …

Binance Bu 23 Altcoin İçin “Son Dakika” Duyurusu Yaptı!

İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, çeşitli altcoin projeleri hakkında açıklamalar yaptı. İşte detaylar… Binance …

Güç Bakanlığı’ndan Akkuyu açıklaması

Enerji ve Alışılmış Kaynaklar Bakanlığı’ndan Akkuyu Nükleer Santrali projesindeki kontrat feshiyle ilgili açıklama geldi. Açıklamada, Akkuyu NGS …

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu’ndan büyüme mesajı

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun açıklamaları şöyle; “Net ihracatın, büyümeye son 5 çeyrek boyunca arka arkaya pozitif katkı sağladığı …

Memur emeklisi maaş farkları hesaba yattı

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya nazaran, 2 milyon 385 bin memur emeklisi, dul, yetim ve malulu kapsayan temmuz …

Yeni Bir Bitcoin Balinası Doğdu: 3 Günde BTC’leri Zulaladı!

Kripto para piyasası sert düşüşler görse de yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Bugünlerde yeni bir Bitcoin (BTC) balinası daha kripto …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.