0

Kablosuz kulaklık pazarında rekabet kızışıyor Kablosuz kulaklık pazarının yüzde 83 büyüyerek 238 milyon ürüne çıkması beklenirken, Bu süreçte kablosuz…

Pazar araştırmasını yapan Counterpoint Research‘nin kıdemli analisti Liz Lee‘ye göre, akıllı telefonların kutusundan çıkan kulaklıkların kaldırılması kablosuz kulaklık pazarının büyümesi için itici bir güç. Ek olarak akıllı telefon kullanımının ve mobil medya tüketiminin artması, kablosuz kulaklıkları olmazsa olmaz bir aksesuar haline getiriyor.

Apple yüzde 29 ile kablosuz kulaklık pazarı lideri olmaya devam ederken, yüzde 13 ile ikinci Xiaomi oldu. Apple’ın pazarda bu kadar yüksek orana sahip olmasının nedeni ise ürünlere ek olarak iOS ekosisteminden kaynaklanıyor. Apple için göz ardı edilemeyen bir gelir kapısı oluşturan kablosuz kulaklıklar, Amerikalı şirket için önemli bir konumda.

Bir önceki rapora göre Apple, yüzde 41 ile kablosuz kulaklık pazarının lideri olmuştu. Liderlik devam etmesine rağmen, ortada büyük bir düşüş mevcut. Özellikle Xiaomi tarafında yaşanan büyüme, Apple’ın liderlik tahtını tehdit ediyor. Xiaomi’ye ek olarak istikrarlı büyüme sağlayan diğer bir firma ise realme oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir