Kılıçdaroğlu’ndan ‘Ali Yeşildağ’ Açıklaması: “Malum Bunlar Saraya Çok Yakın İnsanlar”

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski koruması Hasan Yeşildağ’ın kardeşi Ali Yeşildağ’ın “rüşvet”  iddiaları için ‘Konuşmasın istiyorlar, yapmaları gereken doğrusu nedir araştıracaksın dedi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Millet İttifakı’nın Maltepe’deki ‘Büyük İstanbul Mitingi‘nde Ali Yeşildağ’ın yayınladığı kasetteki rüşvet iddialarını gündeme getirmişti.

Akşener şu ifadeleri kullanmıştı: “Dün, sizin en yakın aile dostunuz, seninle beraber başına bir iş gelmesin diye hapse giren Yeşildağ ailesinin bir ferdi bir kaset yayınladı. O kasette nasıl hırsızlık yapıldığı anlatılıyor. 

Diyor ki Ali Yeşildağ, 2007 yılında Antalya Havaalanı’nın işletmesi satışa çıkıyor. Bir firma 5 milyar dolar veriyor, o firmanın dosyasından evrak çalınıyor. İhale yakınlardan birine 3 milyar dolara veriliyor. 1 milyar dolar cebellezi ediliyor. Bu iddia, Recep bey tarafından 1 milyar dolar alındığını söylüyor. Recep bey, Recep bey, hazır kaset orda! Bu iddiaları soruşturman gerekiyor. Bize iftira atmak yerine bir sorgula. Bu 1 milyar dolar Ali Yeşildağ’ın iddiasına göre senin cebine girmiş.”

Akşener’in dikkat çektiği bu video FETÖ firarisi Cevheri Güven’in Youtube kanalında paylaşılmıştı. Güven daha sonra söz konusu videonun bloke edildiğini paylaştı.

Ali Yeşildağ’ın yayınladığı videoların ardından aileden yapılan açıklamada ise “Ali Yeşildağ, Yeşildağ ailesinin bir ferdi olmakla beraber ailemiz ile hiçbir organik bağı yoktur” denildi.

Kılıçdaroğlu, Kırıkkale’de düzenlenen mitingde konuyu gündemine aldı ve “Konuşmasın istiyorlar, yapmaları gereken doğrusu nedir araştıracaksın” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkan bölümler şöyle: 

‘Dün Ali Yeşildağ diye birisi malum bunlar saraya çok yakın insanlar. 1 milyar euro götürdüğünü söylüyor. Bunu yasaklıyorlar niye konuştun diye. Yapmaları gereken, bu adam yalan söylüyorsa hemen savcılığa bildireceksin doğrusu nedir araştıracaksın. Malı götürecekler. 418 milyar dolar götürdüler, 418 milyar doların tamamını getireceğim ve bu millete vereceğim.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir