Makyajların Olmazsa Olmazı Süngerleri Nasıl Doğru Temizleyebilirsiniz?

Makyaj süngerleri günlük hayatımızın vazgeçilmezlerinden oldu. Uzun süre temizlenmeyince kötü hale geliyor hatta küflenebiliyorlar bile. Nedir bu makyaj süngerini düzgünce temizlemenin yolu??

Kaynak: https://www.mirror.co.uk/news/weird-n…

Bir dermatolog, makyaj süngerlerini etkili bir şekilde temizlemek için gizli tarifini paylaştı.

TikTok’ta @skinbydrazi kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan Dr. Azi’ye göre, temiz bir makyaj süngeri için “gizli bir tarif” var.

Sabun ve suyun makyaj süngerindeki tüm yağları çıkarmak için yeterli olmadığını açıkladı.

Tavsiyesini 1,9 milyondan fazla TikTok takipçisiyle paylaşan dermatolog, makyaj süngerini temizleyen bir kadının videosuna yanıt verdi.

Makyaj süngerini sabun ve suyla temizledikten sonra aplikatörün üzerinde hala kalıntı kaldığını fark etti.

Sabun antibakteriyel bir madde olarak işlev görüp süngerdeki kiri, pisliği ve birikintileri çözmeye yardımcı olsa da, tüm kalıntıları çözmeye tam olarak yetmedi. Dr. Azi, “Çok iyi bir iş çıkarmıyor, makyaj hala orada duruyor” diye açıkladı.

Dr. Azi, bir makyaj süngerini düzgün bir şekilde temizlemenin “gizli tarifinin” sadece küçük bir değişiklik içerdiğini söyledi.”Sıcak su iyidir, çünkü kalıntı ve kirlerin gevşemesine yardımcı olur.”

Temiz bir makyaj süngerinin ikinci bileşeni ise, harika bir antibakteriyel çözücü olduğunu söylediği sabundur. Ancak Dr. Azi’ye göre eksik bir bileşen var. Onu da şöyle açıklıyor:

“Gizli bileşen, zeytinyağı çünkü yağ yağı çeker ve sebumun ciltten çözülmesine yardımcı olur. Yağ , makyaj ve bu kalıntıları temizleyecek olan şey budur.”

Sosyal medya takipçilerinden bazıları zeytinyağının fiyatıyla ilgili endişelerini paylaşırken, bazıları da makyaj süngerini çamaşır makinesine atmanın da aynı derecede etkili olabileceğini ekledi.

Siz süngerlerinizi nasıl temizliyorsunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*