Mücella Yapıcı hastaneye gitmeme kararı aldı; “Sıkı bir şekilde kelepçelendiği için kollarında morluklar oluştu”

İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin, Gezi davası tutuklusu Mücella Yapıcı’nın maruz kaldığı ihlaller sebebiyle hastaneye gitmeme kararı aldığını aktardı. Keskin, Yapıcı’nın hastaneye götürülürken sıkı bir şekilde kelepçelendiğini ve buna bağlı olarak kollarında morlukların oluştuğunu belirtti.

Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevini 8 Haziran’da ziyaret eden İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanı Eren Keskin, cezaevindeki hasta tutukluların durumu ve uygulamalara dair açıklamalarda bulundu. MA’da yer alan habere göre; Gezi davası tutuklusu TMMOB Yönetim Kurulu üyesi Mücella Yapıcı’yı ziyaret eden Keskin, Yapıcı’nın maruz kaldığı hak ihlallerini aktardı. Yapıcı’nın hastaneye götürülürken kollarının sıkı bir şekilde kelepçelendiğini ve buna bağlı olarak kollarında morlukların oluştuğunu belirten Keskin, Yapıcı’nın hastaneye her götürüldüğünde işkenceye maruz kaldığını dile getirdi.

“Artık hastaneye gitmeme kararı aldı”

Keskin, şöyle devam etti:

“Mücella Yapıcı, bundan dolayı artık hastaneye gitmeme kararı aldı. Bu insanların dışarıdaki insanlardan daha güçlü olduğuna bir kez daha şahit olduk. Siyasi tespitleri bunun bir göstergesiydi. Gezi tutukluları çok büyük bir haksızlık sonucunda ve hukukun bir intikam aracı olarak kullanılmasından dolayı içerdeler. Mücella Yapıcı bugün bir kez daha dile getirdi. 2015’te aldıkları cezadan beraat ettiklerini fakat yine aynı nedenden dolayı kendilerine ikinci kez dava açıldığını ve ceza aldıklarını söyledi.”


TIKLAYIN – Mücella Yapıcı’ya yapılanları utanarak okudum; kelepçeyle diş çekmek, retina muayenesi yapmak ne demek; meslektaşlarım adına özür diliyorum!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx