Murat Karayalçın: CHP, Muharrem İnce konusunda üzerine düşeni yapmıştır

Eski SHP Genel Başkanı ve eski bakanlardan Murat Karayalçın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “CHP, Muharrem İnce konusunda üzerine düşeni yapmıştır” dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “bir teklif yapıldı ama uzlaşılamadı” açıklamasına ilişkin, “Kendisi tarafından bana ittifak ile ilgili hiçbir teklif yapılmamıştır” demişti. Kılıçdaroğlu ve İnce’nin açıklamalarının ardından eski bakan Fikri Sağlar, Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde İnce ile görüştüğünü açıkladı. Sağlar, İnce’nin “adaylıktan çekilmesinin mümkün olmadığını” aktarmıştı.

Son olarak Eski SHP Genel Başkanı ve eski bakanlardan Murat Karayalçın da tartışmalara ilişkin açıklama yaptı. “CHP, Muharrem İnce konusunda üzerine düşeni yapmıştır” diyen Karayalçın, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin durumundan, aynı zamanda mevcut yönetimden memnun olmayan ve yeni bir dönemin başlamasını isteyen herkesin; Sn. Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı’na kayıtsız, koşulsuz destek vermesi gerekir.”


TIKLAYIN – Muharrem İnce: Hatırlı dostları araya sokarak bazı teklifler yapılıyormuş gibi yapılmıştı 

TIKLAYIN – CHP’li Engin Altay: İnce ile iki kez görüşüldü, önerilerimize uygun yanıt alınamadı

TIKLAYIN – Muharrem İnce’den Kılıçdaroğlu’nun “bir teklif yapıldı ama uzlaşılamadı” açıklamasına yanıt

TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu: Sayın İnce’yi ziyaret ettiğimiz toplantıda değil ama teklif yapıldı. Bana göre üzerimize düşeni yaptık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir