0

Netflix’ten AirPods modellerine önemli güncelleme İçerik sağlayıcısı Netflix, 2 AirPods güncellemesi ile ses kalitesini artırdı. Seçili modellere gelen…

Apple, AirPods Pro ve AirPods Max modellerini uzamsal ses desteği ile piyasaya sunmuştu. Ancak belirtilen özellik, en çok kullanılan dizi ve film platformu Netflix tarafından desteklenmemişti. Netflix’in bu konu hakkında çalıştığı belirlendi. Bu çalışma sonunda da adı geçen AirPods modellerinde Netflix kullanırken uzamsal ses desteği geldi.

Netflix tarafından yapılan AirPods güncellemesi için diğer modellere dair haber de geldi. Diğer AirPods modellerine sahip olan kullanıcıların da bu özelliğe sahip olabileceği belirtiliyor. iOS 14 ile de destelenen uzamsal ses, şimdilik sadece iki model için kullanılabiliyor. İlerleyen dönemde diğer AirPods modellerine de güncellemenin geleceği aktarılıyor.

Netflix, uzamsal sesi kullanıcılara ulaştıran ilk platform değil. Daha önce Apple TV+, Disney + ve Hulu bu özelliği kullanıcılara sunmuştu.

Yeni ses deneyiminin yakın zamanda kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor. Ancak abonelik planlarına göre kullanım olup olmayacağı henüz belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir