Rus e-ticaret kesimi Türk eserlerini bekliyor

Rusya’nın önde gelen e-ticaret platformu Ozon Küresel Yöneticisi Stepan Gusamov, Türk endüstrisinin dokumadan teknolojiye kadar birçok alanda meşhur olduğunu söyledi. Gusamov, “Dolayısıyla burada kıymetli bir sinerji görüyoruz. Odak noktamız şu anda Türk eserlerini Rus pazarına getirmek” dedi.

6 MİLYAR DOLAR CİRO

Türk pazarında bir e-ticaret şirketi olarak faaliyet gösterebileceklerini kaydeden Gusamov, “Rus eserleri sunabiliriz, teknolojilerimiz var. Birinci adım, Rusya Federasyonu’na Türkiye’den mal sağlamak” dedi. Ozon’un geçen yıl elde ettiği 6 milyar dolar ciroyla Rus pazarında kıymetli bir e-ticaret oyuncu olduğuna işaret eden Gusamov, “Rusya’da epeyce büyük bir perakende bölümü var, Avrupa’da İngiltere, Almanya, Fransa ve İtalya’nın akabinde 5’inci sıradayız. 140 milyon şahısla de epeyce büyük bir nüfusa sahibiz” diye konuştu.

Rus pazarından ayrılan markaların yerini yenilerinin doldurduğunu kaydeden Gusamov, “Türk endüstrisi birçok kategoride ünlü. Ülke çapında bulunan, vaktinde teslimat oranı ile yeterli bir istikrarlı teslimata sahip 19 bin satış noktasını, uzun yıllardır inşa ettiğimiz bu ağı Türk satıcıların hizmetine sunuyoruz” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.