Tesla COVID-19 önlemlerini güncelledi

Geçen yıl pandeminin başlangıcında, Tesla CEO’su Elon Musk; Fremont fabrikasının bulunduğu Kaliforniya, Alameda County’de evde kalma uyarılarına rağmen hiçbir kısıtlamayı uygulamadı. Şirket sonunda Mart 2020’de Fremont tesisindeki operasyonları geçici olarak durdurmayı kabul ederken Musk, Mayıs 2020’de yerel emirlere karşı gelerek fabrikayı yeniden açtığını duyurdu. Kasım ayında Musk, muhtemelen hafif bir covid vakası görüldüğünü tweetledi.

Geçtiğimiz hafta California, maske kurallarını güncelledi ve aşı durumuna bakılmaksızın 2 yaş ve üzeri herkesin kapalı kamusal ortamlarda maske takmasını zorunlu kıldı. Tesla da bu kurala uyan şirketler arasına girmek durumunda kaldı.

Johns Hopkins Coronavirus Kaynak Merkezi’ne göre, Nevada’da geçen ay 26.000’den fazla yeni COVID enfeksiyonu görüldü ve 298 ölüm yaşandı. Merkez, eyalet nüfusunun yaklaşık yüzde 47’sinin aşılandığını tahmin ediyor. Nevada Valisi Steve Sisolak, geçen ayın sonlarında eyalete maske zorunluluğunu yeniden getirdi.

Spotify, IBM, Facebook... Ofise dönüşleri nasıl planlıyorlar? İlginizi Çekebilir Spotify, IBM, Facebook… Ofise dönüşleri nasıl planlıyorlar? Teksas sakinleri Elon Musk’tan şikayetçi: “Her şeyin sahibiymiş gibi davranıyor” İlginizi Çekebilir Teksas sakinleri Elon Musk’tan şikayetçi: “Her şeyin sahibiymiş gibi davranıyor” Amazon ofise dönüşü erteliyor İlginizi Çekebilir Amazon ofise dönüşü erteliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir