TİP Milletvekili Adayı Ozan Bingöl Kimdir, Kaç Yaşında ve Nereli? Ozan Bingöl’ün Eğitimi ve Kariyeri

Son günlerin gündemden düşmeyen ismi Ozan Bingöl, Türkiye İşçi Partisi milletvekili adayı olarak biliniyor. Yaptığı açıklamalarla sık sık gündemde yer alan ve çok konuşulan Ozan Bingöl’ün hayatı ve kariyer merak ediliyor. Seçmenler, Ozan Bingöl nereli, eğitimi ne gibi soruların cevaplarını araştırıyor. Peki Ozan Bingöl kimdir, kaç yaşında, nereli? Ozan Bingöl’ün eğitimi ve mesleği nedir?

İşte Ozan Bingöl hakkında merak edilen her şey…

Ozan Bingöl Kimdir?

Ozan Bingöl, 1981 yılında dünyaya gelmiştir. Sivas’ın Kangal ilçesinde doğan Ozan Bingöl, şu anda vergi uzmanı, öğretim görevlisi ve yazar kimliği ile tanınır. Aynı zamanda Ozan Bingöl, 14 Mayıs 2023 seçimlerinde Türkiye İşçi Partisi’nden milletvekili adayıdır.

Ozan Bingöl’ün Eğitimi

Ozan Bingöl, Gazi Üniversitesindeki eğitimine 1998 yılında başlamıştır. Eğitimini 2002 yılında bitirmiştir. Yüksek lisans ve doktora eğitimini yurtdışında alan Ozan Bingöl, doktora eğitiminde birçok ülkede bulunmuştur. Costa Rika, Malta, Fransa gibi ülkelerde doktora sürecinde çalışmalar yapan Ozan Bingöl, eğitiminin ardından birçok kitap da yazmıştır.

Ozan Bingöl’ün Kariyeri

Ozan Bingöl, 2005 yılında kamuda göreve başlamıştır. Kısa bir süre sonra ise kariyerine özel sektörde devam etme kararı almıştır. Mevzuat, Eğitim, Araştırma Başkanı olarak görev yapan Ozan Bingöl, Başkent Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak ders de vermiştir.

Ozan Bingöl’ün toplumda vergi bilinci oluşturmak adına çalışmaları da vardır. FOX TV’de yorumculuk da yapan Ozan Bingöl, şu anda TİP Milletvekili adayıdır.

Ozan Bingöl’ün Kitapları

Ozan Bingöl kariyer hayatı boyunca pek çok kitap çıkarmıştır. Ozan Bingöl’ün kitapları şu şekilde:

  • Siyaseti Besleyenler Siyasetten Beslenenler (2023)

  • Obez Devlet (2022)

  • Kontrolsüz Güç (2021)

  • Vergi Sistemini Anlama Kılavuzu: Bir Halkın Vergi ile İmtihanı (2019)

  • Türk Vergi Sisteminin Sorunları ve Çözüm Önerileri (2018)

  • Vergi Mevzuatı ve Uygulamaları (2017)

  • Revizyon (2017)

  • İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku (2016)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*