Trendyol, Türkiye’nin ilk ‘decacorn’u oldu

Çinli Alibaba’ya ait e-ticaret platformu Trendyol, 1,5 milyar dolarlık yeni yatırım ile değerlemesini 16,5 milyar dolara çıkardı.

Böylece Trendyol, değeri 10 milyar doları geçen şirketler için kullanılan ‘decacorn’ tanımına sahip ilk Türk teknoloji şirketi oldu.

KATAR DA YATIRIMA KATILDI

Yeni yatırım turu, ABD merkezli yatırım fonu General Atlantic ve Japonya merkezli SoftBank Vision Fund 2 liderliğinde gerçekleşti. Berlin merkezli Princeville Capital, ADQ (BAE) ve Katar Yatırım Otoritesi (QIA) de yatırım turuna katıldı.

Trendyol’un mevcut yatırımcısı Alibaba da bu sene başında şirkete 350 milyon dolar ek yatırım yapmıştı.

SoftBank Investment Advisers, bölgenin önemli yatırımcılarından ADQ ve Princeville Capital bu yatırım turuyla beraber Türkiye’deki ilk yatırımlarını gerçekleştirdiler.

Trendyol 16,5 milyar dolar değerlemeyle yeni yatırıma yakın İlginizi Çekebilir Trendyol 16,5 milyar dolar değerlemeyle yeni yatırıma yakın İşte dolardaki yükselişte etkili olan iki faktör İlginizi Çekebilir İşte dolardaki yükselişte etkili olan iki faktör Altın haftaya sert düşüşle başladı İlginizi Çekebilir Altın haftaya sert düşüşle başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir