Ukrayna’dan gelen anne ve kızı Kelime-i Şehadet getirip İslam’la şereflendi!

Müslüman olmak istediğini belirterek Yunusemre İlçe Müftülüğüne başvuran Ukrayna vatandaşı Natalia ve kızı Yulia için “İhtida Merasimi” düzenlendi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan merasimde İlçe Müftüsü M. Nedim Bakır, Natalia ve Kızı Yulia’ya İslam dininin inanç, ibadet ve ahlak esaslarına dair temel bilgiler verdi.

ANNE VE KIZ MÜSLÜMAN OLDULAR

Müftü Bakır, “Yaklaşık bir buçuk yıl önce Anastasia (Safiye) kardeşimiz, araştırarak ve öğrenerek Müslüman olmaya karar vererek müftülüğümüze başvurmuş ve ihtida işlemini gerçekleştirmiştik. Safiye kardeşimizin arkadaşı olan Natalia ve kızı Yulia’ya İslam dinini anlatması ve Müslüman olmalarını tavsiye etmesi neticesinde bugün Natalia hanım ve kızı Yulia’nın kelime-i şehadet getirmeleri ve yepyeni bir hayata başlamalarına şahitlik ediyoruz. Bundan sonra sizlerin de Safiye hanım gibi örnek olarak nice insanların İslam’a girmesine vesile olmanızı Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Rabbim, iman ve teslimiyetinizi kabul etsin” ifadelerini kullandı.

‘4 YILDIR TÜRKİYE’DE YAŞIYORUZ İSLAM DİNİNİ ARAŞTIRDIM VE MÜSLÜMAN OLMAYA KARAR VERDİK’

Natalia ve kızı Yulia, “Daha önce Hristiyanlık dinine mensuptuk. 4 yıldır Türkiye’de yaşıyoruz. Safiye arkadaşımıza teşekkür ediyoruz bize çok yardımcı oldu. Biz de İslam dinini araştırdık ve Müslüman olmaya karar verdik” şeklinde konuştu.

Kelime-i şehadet getirerek Müslüman olan Natalia, “Ayşe”, kızı Yulia da “Aliya” ismini aldı. Müftü Bakır, Ayşe’yi ve Aliya’yı tebrik ederek, “İhtida Belgesi” ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından kitaplar hediye etti.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx