Ünlü Analist: Çöküşte Paramı Bu 5 Altcoin’e Koyuyorum! Çünkü…

Kripto piyasası 2021 sonbaharından bu yana değerinin 2 trilyon dolardan fazlasının yok olduğunu görürken, Titan Global Capital Management’ın önde gelen kripto analisti Gritt Trakulhoon – 750 milyon dolarlık bir yatırım danışmanı – şu anda güçlü projelere yatırım yapmak için harika bir zaman olduğuna inanıyor. Peki, uzman isim hangi altcoin projelerine para yatıyor? İşte liste ve tahminler…

Kripto çöküşü: Neler olmuştu?

Kripto, büyük ölçüde fiyat dalgalanmaları nedeniyle en değişken varlık sınıflarından biri haline geldi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere iki hafta önce, Bitcoin 17.000 dolara düşerken, Ethereum 900 dolara dokundu. Geçen sonbaharda 69.000 dolar ve 5.000 dolar civarındaki ilgili fiyat zirvelerinden çok uzak. Trakulhoon, konuya yönelik açıklamalarında aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bunun çoğunun, son derece gevşek Fed para politikaları nedeniyle son birkaç yılda kriptonun çılgın büyümesiyle ilgisi olduğunu düşünüyorum. Ve şimdi gördüğümüz şey, birçok şeyin aşırı değerlendiğini ve daha makul bir değerlemeye geri döndüğünü gösteriyor. Sadece kriptoda değil, tüm risk varlıklarında gördüğünüz şey bu. Birçok projenin gerçekten güçlü uzun vadeli temelleri yoktu. Şimdi, pazar çapındaki bu tür bir tasfiyeden sonra, bir inşa dönemi olacak. Gerçek inovasyonun başladığı, kurucuların gerçekten boyun eğmeye başladığı, gerçekten dikkatimizi çeken ve heyecan verici platformlar oluşturmaya başladığı bir dönem olacak.

Kripto yatırım tavsiyesi

Trakulhoon, bu ayı piyasası sırasında Three Arrows Capital gibi kripto fonlarının çökmesine neden olan şeyin, daha riskli altcoin’lerin çoğuna aşırı yatırım olduğunu söyledi. En popüler iki kripto para birimi, kripto varlıklarının sırasıyla %60 ve %22’sini oluştururken, altcoin’lerin her biri %1’in altındadır. Titan’ın portföyüne hangi kripto para biriminin ekleneceğini seçmeye gelince, Trakulhoon, potansiyel bir kripto yatırımıyla aradığı dört ölçümü özetledi.

Değerlendirdiği ilk şey, çözmeye çalıştığı şey ve bunun için bir pazar olup olmadığı da dahil olmak üzere kripto para biriminin değer önerisidir. Ardından bir kripto para biriminin büyümesine bakar.  Aradığı bir sonraki şey, bir kripto para biriminin diğer projelerle entegrasyonudur. Trakulhoon’un aradığı son şey, projenin tokenlarının faydası, arz ve ihraç oranı gibi faktörlerdir.  

Titan’ın altcoin portföyünde neler var?

Trakulhoon, Titan’ın sahip olduğu altcoin projelerini ve nedenlerinin ardındaki mantığı listeledi. Titan’ın varlıklarının çoğu Bitcoin ve Ethereum’dayken, portföyünü diğer dört altcoin ile çeşitlendiriyor. Yatırım yapılan kripto paralar ve analistin kısa yorumlarını aşağıdaki listede görebilirsiniz:

  • Bitcoin (BTC): Bitcoin, kurumsal yatırımcılar için kriptoya başlangıç ​​noktası olarak hizmet ediyor. Aynı zamanda yeterince olgun bir piyasa derinliği ve likiditeye sahip kripto olduğu için fonların/borçların/borç verenlerin varlıklarının çoğunu oluşturur. Kripto paralar arasında BTC, ayı piyasalarında bir savunma varlığı olarak harika.
  • Ethereum (ETH):  Ethereum, binlerce uygulamaya ve işletmeye güç sağlayan dünyanın en büyük merkezi olmayan işletim sistemidir.  NFT’ler, DeFi ve dApp’lerin önünü açan Ethereum; Web3 için temel katman olma potansiyeline sahiptir Ek olarak, Ethereum katalizör açısından zengindir. Analist, yaklaşmakta olan “Merge” yükseltmesine dikkat çekiyor.
  • Solana (SOL):  Solana, bir saniyede 50 bin tps’nin üzerinde işlem hacmi elde etmesine olanak tanır. Ekip, canlı bir ekosistemin temellerini oluşturmak için akıllı gelişmeler ve ortaklıklar yapıyor.  Solana, ekosisteminde inşa edilen 360’tan fazla projeyle güçlü bir çekiş kazanmaya devam ediyor. Kurumlar, Solana’nın ekosistemindeki son zamanlardaki altyapı gelişmeleri telaşına ilgi duymaya başlıyor.  Benzersiz alıcılar, NFT’lerin Solana’da ilk kez çevrimiçi hale geldiği geçen yazdan bu yana, Ağustos’ta 14.579’dan Şubat’ta 80.000’in üzerine çıktı. Toplam işlemler de benzer bir oranda arttı.
  • Avalanche (AVAX):  Avalanche, platformun saniyede 4500’den fazla işlem sunmasına ve on binlerce node’dan oluşan benzeri görülmemiş merkeziyetsizlik seviyelerine ölçeklenebilmesine olanak tanıyan ciddi derecede etkileyici bir teknoloji yenilikleri listesiyle birlikte gelir.  İşletmeler kendi özel uygulama ile özel Blockchain’ler oluşturabilir.
  • Polygon (MATIC):  Polygon, kullanıcılar için çok daha yüksek hız ve daha düşük işlem maliyeti sunan lider bir Ethereum Layer 2 ölçekleme çözümüdür. Polygon, birden çok L2 ölçekleme teknolojisini birleştirerek Ethereum için hepsi bir arada L2 çözüm sağlayıcısı olma hedefini genişletti.
  • Cosmos (ATOM): 2022-2023, Cosmos Hub ve ATOM faydasını artıracak yükseltmelerle Cosmos için aksiyon dolu bir yıl olacak. İlk olarak, zincirler arası güvenlik, Cosmos zincirlerinin, Cosmos Hub’dan etkin bir şekilde güvenlik kiralamasına izin verecek, bu da ATOM doğrulayıcılarının ödüller kazanmasını sağlayacak. İkincisi, Liquid staking, sahiplerin hala stake ödülleri kazanırken ATOM’larını en üst düzeye çıkarmasına izin verecek. Son olarak, NFT modülü, bir dizi araç sunacaktır.

Related Posts

MEVerse Nedir? MEV Ne İşe Yarar?

MEVerse nedir? MEVerse, son derece hızlı olmasına karşın masrafsız şekilde çalışan, Metaverse ve dApp temalı bir Blockchain projesidir. Bu …

Bankacıya bakandan daha çok güveniyoruz

Türkiye’de vatandaşlar bankacılara, bakanlardan çok güveniyor. Bu sonuç Ipsos’un yeni mesleklere güven araştırmasında ortaya çıktı. 28 …

Binance Bu 23 Altcoin İçin “Son Dakika” Duyurusu Yaptı!

İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, çeşitli altcoin projeleri hakkında açıklamalar yaptı. İşte detaylar… Binance …

Güç Bakanlığı’ndan Akkuyu açıklaması

Enerji ve Alışılmış Kaynaklar Bakanlığı’ndan Akkuyu Nükleer Santrali projesindeki kontrat feshiyle ilgili açıklama geldi. Açıklamada, Akkuyu NGS …

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu’ndan büyüme mesajı

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun açıklamaları şöyle; “Net ihracatın, büyümeye son 5 çeyrek boyunca arka arkaya pozitif katkı sağladığı …

Memur emeklisi maaş farkları hesaba yattı

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya nazaran, 2 milyon 385 bin memur emeklisi, dul, yetim ve malulu kapsayan temmuz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.