Bu kez de Samsung Galaxy S24 Ultra’nın renderları sızdırıldı

Samsung’un yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S24 Ultra, güvenilir duyumcu Onleaks’in sunduğu yüksek kaliteli görsellerle gün yüzüne çıktı. Samsung’un bu yeni serisi için resmi lansmanın yapılmasına aylar varken, Galaxy S24 serisi hakkındaki dedikodular ve sızdırılan bilgiler interneti meşgul ediyor. Son raporlara göre, Güney Koreli üretici, Galaxy S24 serisini gelecek yıl Şubat yerine Ocak’ta tanıtabilir.

Galaxy S24 Ultra‘nın tasarımına baktığımızda, selefinin izinden gittiğini görüyoruz. Telefon, düz bir çerçeveye sahip ve üç dikey kamera sensörüne ek olarak bir diğer sensör ve LED flaş ünitesiyle beraber geliyor. LED flaşın üzerinde beşinci bir bileşen daha bulunmakta. Bu yeni modelin boyutları, selefine göre biraz daha kısa fakat daha geniş şekilde 162,3 x 79 x 8,7mm olarak belirtilmiş. Samsung’un, iPhone 15 Pro modellerinde olduğu gibi bir titanyum çerçeve kullanması, S24 Ultra’nın sadece 233 gram ağırlığında olmasını sağlıyor.

Bu kez de Samsung Galaxy S24 Ultra’nın renderları sızdırıldı

Cihazın sağ tarafında güç ve ses tuşları yer alırken, alt kısmında USB-C portu, hoparlör ızgarası ve bir S-Pen yuvası bulunuyor. Aynı zamanda cihazın sağ kenarında Ultra Geniş Bant anteni de bulunuyor.

Cihazın ön yüzüne geldiğimizde ise, Samsung Galaxy S24 Ultra’nın 6,8 inç boyutunda merkezi bir delikli ekranla geldiği görülüyor. Sızdırılan görsellere bakıldığında Samsung’un ekranın çerçevesini daha da küçülttüğü ve bu sayede telefonun tüm kenarlarında daha ince bir çerçeve kullanıldığı anlaşılıyor. Beklenen diğer bir özellik ise bu cihazın WQHD+ çözünürlük sunması.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx