Fatih Altaylı, TikTok Fenomeni Hüseyin Çevik’e Sert Çıktı: “Kim Ulan Bunlar, Böyle Hoca mı Olur!”

Gazeteci Fatih Altaylı, TikTok fenomeni hoca Hüseyin Çevik’in ‘öttürürüm’ diyerek çektiği tehdit videosuna sert çıktı. Altaylı, ‘Kim ulan bunlar! Gelsin beni öttürsün. Böyle hoca mı olur?‘ ifadelerini kullandı.

İşte detaylar ⬇️

İstanbul Bağcılar’daki bir dergahta sohbetler gerçekleştiren ve bunları sosyal medya platformu TikTok ve YouTube’da paylaşan Hüseyin Çevik’in yüzbinlerce takipçisi bulunuyor.

Çevik, dün çektiği bir tehdit videosu ile gündem olmuştu.

Çevik tarikatlar arasındaki atışmayı ele aldığı videosunda şunları söylemişti:

‘Cübbeli Hocamıza saydıranlar var şuanda onlar da kim yine cübbeli sarıklılar. Bize yapılan muhabbet tehdit ediyorlarmış. 

Cübbeli Hoca hakkında akıllı olun kardeşim, ben adamı öttürürüm. Mübarek en fazla mahkemeye veriyor. 

Benim kulvarım ayrı, ben ve Bağcılar bebeleri, adamı kovalarım. Yok, hocaymış. Öyle hoca mı olur. Piyasada hocayım diye geziyorsun. Hayırdır.’

Hatırlıyoruz, buyrunuz ⬇️

Gazeteci Fatih Altaylı, bugünkü YouTube yayınında Hüseyin Çevik’in bu sözlerine ise deyim yerindeyse ateş püskürdü.

Altaylı, “Neyini öttürüyorsun kardeşim, kimi öttürüyorsun. Sen din adamı falan değilsin. Gelsin beni öttürsün. Kim ulan bunlar!” ifadelerini kullandı.

Altaylı ayrıca, ‘Böyle hoca mı olur? Bu adam islam adına konuşuyor; kullandığı dile bak. Bunun Müslamanlığından ne olur? Eğer hakiki din adamıysan, ‘Allah ıslah etsin der’ geçersin diğerlerinin yanlış yaptığını düşünüyorsan.’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx