Geliyor gelmekte olan: Xiaomi 13T Pro tasarımı sızdırıldı!

Xiaomi’nin 1 Eylül tarihinde gerçekleşteceği lansmanla birlikte tanıtılması beklenen yeni akıllı telefon modeli Xiaomi 13T pro ile ilgili yeni bir sızıntı aktarıldı. Söz konusu sızıntı, cihaz tasarımını gözler önüne seriyor. İşte detaylar

Xiaomi 13T Pro, Redmi K60 Ultra’ya çok benziyor

Bugün sızdırılan görüntülerle birlikte Xiaomi’nin yeni telefon modelinin tasarımı net bir şekilde görülebiliyor. Özellikle arka kısımdaki görüntüsü Redmi K60 Ultra ile son derece benzer bir yapıda olan cihaz, bu kısımda sadece minimal farklara sahip.

Sızıntılarda; “zarif siyah” ve “canlı açık mavi” olmak üzere iki farklı renk seçeneği net bir şekilde görülebiliyor. Siyah modelin modern bir cam arka yüze sahip olması beklenirken, mavi modelin deri görünümlü olduğu fark edilebiliyor.

Şu ana dek aktarılan diğer sızıntılara göre Xiaomi 13T Pro, 6.67 inçlik bir OLED ekranla birlikte tanıtılacak. 1,5K’lık bir çözünürlük ve 144 Hz’lik bir yenileme hızına sahip olacak olan bu ekran, başarılı bir görüntü performansı sunacak.

50 megapiksellik bir ana kamera olan Sony IMX707 ve 20 megapiksellik bir ön kamera olan Sony IMX596’den güç alması beklenen cihaz, kaliteli görüntüler kaydedebilecek. Cihazın diğer teknik özelliklerini, aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz.

Özellik Değer
Ekran Boyutu 6.67 inç
Ekran Tipi OLED
Ekran Çözünürlüğü 1.5K
Ekran Yenileme Hızı 144Hz
Ana Kamera Sony IMX707 – 50 megapiksel
Ön Kamera Sony IMX596 – 20 megapiksel
İşlemci Dimensity 9200 Plus
RAM 16 GB
Depolama 1TB

Peki, sizler bu cihazla ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Cihaz tasarımını başarılı buldunuz mu? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx