Steam Dualsense ve Dualshock İçin Tam Desteğini Açıkladı

Dolara geçmesiyle hepimizi üzen Steam’den bir yenilik daha geldi. Bundan böyle kütüphanenizdeki oyunları Dualsense veya Dualshock kontrolcüleriyle tam uyumlu olarak oynayabileceksiniz.

20 Kasım’da dolara geçildi.

2014 yılından beri Türk lirasına olan desteğini devam ettiren dijital oyun platformu Steam, dolar kurundaki dalgalanmalar sonucunda 20 Kasım günü TL desteğini sonlandırarak USD para birimine geçiş sağlamıştı. Oyun fiyatlarında ise gözle görülür artışlar yaşandı.

Hayat devam ediyor, Steam yeni özelliklerini duyuruyor.

Normal şartlarda Dualsense veya Dualshock kontrolcüleriniz ile Steam kütüphanenizdeki çoğu oyunu oynayabiliyordunuz ancak bazı oyunlarda bu destek ne yazık ki yer almıyordu. Yapılan yeni güncelleme ile birlikte artık bu kontrolcülere tam destek sağlanacak.

Artık desteklenen kontrolcüler mağaza sayfasına gösterilecek.

Bir oyunun Dualsense veya Dualshock desteklediği artık mağaza sayfasında net olarak görüntülenebilecek. Böylelikle hangi oyunu hangi kontrolcüyle oynamanın daha rahat olduğunu kolayca anlayabileceksiniz.

Artık oyun sayfalarında bu ibareler yer alacak.

Bir oyunun hangi kontrolcüye tam destek sağladığını oyunun mağaza sayfasına yer alan bilgi kutucuğunda görüntüleyebileceksiniz. Daha detaylı bilgi almak için buradan resmi blog yazısına ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx