Yurtta oda arkadaşına işkence uygulayan öğrenci ile ilgili flaş gelişme

Halk.com.tr‘nin özel bir niversitenin öğrencisiyle ilgili ses getiren “Kemerle dövüldü, yüzüne ütü tutuldu, vücudunu kestiler! Yurt odasında dehşeti yaşattılar…” başlıklı haberinden sonra Hasan Ege Karanfil, İthaki Yayınları tarafından sözleşmesi fesh edildi.

TÜBİTAK birincilik ödülü sahibi üniversiteli F. B., özel üniversite yurdunda kaldığı odada korkunç saldırıya uğradı. Oda arkadaşı Hasan Ege Karanfil, F. B.’yi kemerle dövdü ve kızgın ütüyle yaraladı. Diğer öğrenci Arda Demir de kesici aletle F. B.’yi yüz ve karın bölgesinden yaraladı.

SİSTEMATİK ŞİDDETE MARUZ KALDI
F. B. adına savcılığa sunulan dilekçede, bu kişinin ayrımcılığa uğradığı kaydedildi. F. B. adına sunulan dilekçede, bu kişinin Kürt ve Alevi olması nedeni ile sistematik şiddete maruz kaldığı kaydedildi.

F. B.’nin, Hasan Ege Karanfil’in kendisine yönelik sözlerine ilişkin dökümü yapılan ses kaydında ise, bu kişinin bir dizi ırkçı ifade kullandığı anlaşılıyor.

O KAYITLAR SORUŞTURMA DOSYASINDA
Savcılık soruşturma dosyasına, 5 ayrı ses kaydının çözümü girdi. Kendisini odadan atmaya çalışan Hasan Ege Karanfil’in, F. B.’ye yönelik “Türkiye’nin, belli bir noktadan sonraki Doğusu olduğu gibi ateşe verilse…” diyor. K., F. B.’nin etnik Kürt kimliği için “Alt ırksınız. İtlaf edilmeniz lazım. Köle olduğunuzu kabullenmelisiniz. İtaat etmek zorundasınız. Seni bu odadan istemiyoruz. Buradan gitmezsen seni öldürürüz ” ifadelerini kullanıyor.

YAYINEVİ SÖZLEŞMESİNİ FESH ETTİ
İthaki yayınları da, Halktv.com.’tr’nin haberi sonrası Hasan Ege Karanfil’in sözleşemesini fest ettiğini duyurdu.

Yayınevinden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Hasan Ege Karanfil isimli yazarın sözleşmesi feshedilmiştir. Kamuoyuna duyururuz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir