Siverek’te Garip Olay: Kayıp Aslan Yavrusu Hayatını Kaybetti

Geçtiğimiz günlerde Ardahan’da kayıp fil ihbarı ortalığı karıştırırken, daha sonra yapılan aramalarda ihbarın yalan olduğu ortaya çıkmıştı. Şimdi de Şanlıurfa’nın Siverek ilçesindeki bir yola yavru aslan bırakıldığı ihbarı yapıldı. Bunun üzerine harekete geçen ekipler, boş arazide bir aslan yavrusu buldu.

Ardahan’dan sonra bir garip ihbarda Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden geldi. Siverek’te aslan yavrusunun bulunması sonrası akıllara ”Bu hayvanı kim buraya bıraktı?” sorusu geldi. Şimdilik bu sorunun cevabı yetkililer tarafından yanıtlanmadı.

Siverek-Şanlıurfa karayolu 5’inci kilometresi okul kampüsleri civarında, okul çıkışı sırasında öğrenciler yol kenarında yavru bir aslan buldu.

Öğrencilerin görüntüleri çekerek haber vermesiyle kısa sürede olay yerine giden yetkililer, çevrede arama çalışmalarına başladı. Dün yapılan aramalara, havanın kararması sonucu ara verilmişti.

Sabah erken saatlerde Şanlıurfa Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Haydi Jandarma ekipleri ve Siverekli hayvanseverlerin katılımıyla, hassas koku alan köpeklerin yardımıyla arama çalışmaları tekrardan başladı.

Jandarma ekipleri, ihbar üzerine Şanlıurfa- Siverek kara yolunun 7’nci kilometresinde arazilerde yaptığı aramalarda yavru aslanı buldu. Bitkin düştüğü belirlenen ve İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürülmek istenen yavru aslan, bir süre sonra öldü.

Ekipler, yavru aslanın kim ya da kimler tarafından bırakıldığının belirlenmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz ay ise Ardahan’ın Çamlıçatak köyü kırsalında hayvan otlatan bir çoban, arazide fil gördüğünü iddia etmişti. Jandarma ekipleri bölgeye giderek fili aramaya başlamıştı. Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek de çobanın çektiği fil fotoğrafının gerçek olmadığını açıklamıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*